İÇERİK PAZARLAMASI İLE MARKANIZI BÜYÜTMEK İSTER MİSİNİZ?

KALİTELİ İÇERİKLERLE HEM SOSYAL MEDYADA, HEM ARAMA MOTORLARINDA ÖNE ÇIKARABİLİRSİNİZ.

Hızlanan yaşam temposunda insanların dikkatini çekebilmek ve onların zamanlarını size ayırıp bir aksiyonda bulunmalarını sağlamak zor. Ulaşmak istediğiniz insanlara resmi, fazla reklam kokan ya da sıradan içerikler sunarsanız, onların ilgisini çekmeniz zor. İşte bu noktada web siteniz ve sosyal medyanız için markanızı yansıtacak ve hedef kitlenize uygun içerikler oluşturmanız önem kazanıyor. “Content is King” mottosu da buradan yola çıkılarak söylendi ve yıllardır pazarlama dünyasında bu gerçeği değiştirebilecek bir yenilik çıkmadı. Yani hala “İçerik kraldır!”

İÇERİK NEDEN ÖNEMLİDİR?

  • İçerik, dijital pazarlamanın kalbidir. Eğer dijital bir kampanya planlıyorsanız, ilk ihtiyacınız olan kısım içeriktir. Dijital dünyada başarı elde etmek için içerik şarttır. Üstelik iyi bir içerik size sadece o gün ya da o ay değil, yıllarca geri dönüş sağlar.

 

  • Paylaşılabilir özellikteki içerikler, marka bilinirliğinizi artırır. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızdaki beğeni ve paylaşımlar, daha fazla insana markanızı tanıtmanızı sağlar.

 

  • Google, web sitenizin içeriğine ve SEO uyumuna bakar. Ama bunlara dikkat ettiğiniz kadar içeriklerinizin sürekliliğine de önem verir.

 

  • İnsanlar online ve offline alışveriş yaparken internet kullanarak araştırma yaptıkları için sunduğunuz içeriklerle onların kararını etkileyebilirsiniz. İyi bilgilendirilen potansiyel müşterileri, satın alma davranışına yönlendirmeniz kolaylaşır.Akıllı telefonların kullanım oranının artmasıyla web üzerinden satış yapmayan firmalar için bile kaliteli ve doğru içerik yönetimi önemli hale gelmiştir.

 

  • Siteniz, sosyal ağlardaki varlığınız ve müşterilerinizin internette bulunan yorumları, satış oranlarınızı etkiler.

 

  • İçerik, sektörünüzde bir otorite olarak konumlanmanızı sağlar. Bir elektrikçi iseniz vereceğiniz faydalı ipuçları, ya da bir tekstil üretici iseniz yılın trend renkleri ile ilgili yazacağınız bir makale, insanların sizin bilgi ve deneyiminizden faydalanmasını sağlayacağı gibi sizin uzmanlığınızı da yansıtacaktır.

İÇERİK NASIL HAZIRLANIR?

Content marketing (içerik pazarlama) pazarlamanın en önemli parçasıdır. Markanızı tanıtmak ve doğru insanlara ulaşmak için içerik üretmeye içerik stratejisi oluşturarak başlamalısınız. İçerik sayesinde başarmak istediğiniz pazarlama hedeflerinizi netleştirerek ne tür içerikler kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Sosyal medya yarışmaları, faydalı bilgiler, videolar, bloglar... Markanıza uygun içerikleri bir plan çerçevesinde üretmek için, sektörünüz, rakipleriniz ve bu alanda insanların ilgisini çekebilecek içerikler için araştırmaya başlayabilirsiniz. Bunun için zamanınız yoksa üzülmeyin, Dijital Marka Ajansı olarak sizin için bunu yapabiliriz :)

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN İÇERİĞİN ÖNEMİ

Sosyal medya kadar web siteleri için de içerik önemlidir. E-ticaret siteleri, Google'da üst sırada görünebilmek için kategori ve ürün sayfalarını, o bölüm ile ilgili potansiyel müşterilerinin işine yarayacak, SEO uyumlu profesyonel içeriklerle hazırlamaktadır. Ürünün özellikleri detaylı bir şekilde verilerek, ürün kullanımı ile ilgili faydalı bilgiler ile detaylı bir içerikle sayfayı inceleyen kişilerde güven duygusu oluşturulmaktadır. Eğer bir web mağazanız varsa, kategori, marka ve ürün içeriklerinizi birlikte yeniden oluşturabilir, arama sonuçlarında görünme olasılığınızı ve web trafiğinizi artırabiliriz.

WEB SİTENİZ İÇİN KURUMSAL BLOG NASIL YAZILIR?

Web sitenizin trafiğini artırmanın yollarından biri de web sitenizde güncel içeriklerin olmasıdır. Bunun için en etkili yol web sitenizin bir blogu olmasıdır. Markanız ya da sektörünüzle ilgili reklam kokmayan, insanların ilgisini çekebilecek makaleler ve haberlere yer vereceğiniz ve sistemli bir şekilde paylaşım yapacağınız kurumsal blogunuz, web sitenizin ziyaretçi sayısını artıracaktır. Bu noktada da insanların sizin markanızın bulunduğu alanda arama motorlarında aradığı konulardan SEO uyumlu ve alıntı olmayan içerikler kullanmalısınız. Dijital Marka Ajansı deneyimli içerik yazarları ile size kurumsal blog konusunda da profesyonel bir destek sunuyor.

İÇERİK

YÖNETİMİ

Markaları dijitalleştirir | Girişimleri markalaştırır

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember