SEO

YÖNETİMİ

MARKANIZIN ARAMA MOTORLARINDA YILDIZLAŞMASI SEO PAZARLAMASI İLE MÜMKÜN...

DOĞRU SEO YAPISINI, KALİTELİ İÇERİK VE SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ İLE BİRLEŞTİRİRSEK VOLTRANI OLUŞTURABİLİRİZ!

SEO yönetimi ile daha çok "doğru" insana ulaşabilir, arama motorlarında markanızın "otorite sahibi" bir imaja sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

SEO NEDİR?

(Search Engine Optimization) Arama motoru optimizasyonu, aorganik aramalarda görünürlüğünüzü artırmaya yönelik çalışmalardır. Bir işletme sahibi olarak ürünlerinizi tanıtmak ya da yeni müşteriler bulmak istiyorsanız, SEO pazarlamasından yararlanmayı düşünmelisiniz.

SEO NE İŞE YARAR?

  • SEO markanızın görünürlüğü ve konumlandırması için önemlidir

Sunduğunuz ürün ya da hizmetleri arayan kişilerin arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmanız, hem güvenilir bir imaj sağlar, hem de potansiyel müşterilerinize sizi ulaştırır. Google sonuçlarında üst sıralarda yer almanız, arama yapan kişilerin gözünde alanında "uzman ve otorite sahibi marka” algısı yaratır.

  • SEO ile ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz.

Trafik eşittir satış diyemeyiz. Ama Nişantaşı'nda bir butiğiniz olduğunu varsayalım: Orada gündüz ve gece dolaşan insanlar size doğrudan para kazandırabilir mi? Hayır. Ama içlerinden birkaçını müşteriniz yapabilirsiniz. Bu şansınız web dünyasında da geçerlidir. Sitenize gelen ziyaretçiler müşteri adaylarınızdır. Çünkü bir ihtiyaçları doğrultusunda arama yaparak sitenize ulaşmışlardır.

  • Dijital pazarlamada dönüş almanızı sağlar.

SEO, offline pazarlama stratejilerden çok daha etkili bir sonuç almanızı sağlar. Pazarlama bütçenizi broşür, reklam vb. gibi geleneksel kalemlere yatırıyorsanız, bu pazarlama yöntemi ile henüz tanışmamışsınız demektir. Sunduğunuz ürün ya da hizmetleri arayan insanlarla sizi biraraya getirir. Onları neden bu ürün ya da hizmete ihtiyaç duyabileceklerine ikna etmeniz gerekmez. Sadece doğru markanın neden siz olduğuna ikna olmaları yeterli.

SEO NASIL KULLANILIR?

SEO teknikleri 3 gruba ayrılır.White Hat, Black Hat ve Grey Hat. Fazla detaya girmeden söylemek gerekirse içlerinde en legal olanı White Hat SEO'dur. Kısa yoldan çözüme ulaşmak isteyenlerin tercih ettiği Black Hat, Google'ın sevmediği ve yakaladığında cezalandırdığı bir tekniktir. Biz size organik SEO dönüşü sağlayacak White Hat teknikleri ile bir çalışma sunuyoruz.

 

Web sitenizin içerisindeki anahtar kelime, tanımlar, yazı ölçüleri, kategori yapısı ve bunun gibi şablonsal detayları analiz ediyor, Google'ın algoritmasına uygun hale getirebileceğiniz öneriler getiriyoruz. Ayrıca içerik yönetimi servisimiz ile web içeriğinizi SEO uyumlu hale getirerek arama sonuçlarında kolayca bulunmanızı sağlıyoruz. Ayrıca yine içerik servisimizden kurumsal blog hizmeti alarak sitenizin içeriğinin güncel kalmasını sağlayabilirsiniz. SEO pazarlamasının bir kerelik bir optimizasyon olmadığıın, dinamik bir süreç olduğunu da eklememiz gerek.

SOSYAL MEDYANIN SEO İÇİN ÖNEMİ NEDİR?

SEO, sadece web siteleri için değil, sosyal medya için de önemli bir tetikleyici faktördür. İnsanlar aramaları sadece google üzerinden değil, sosyal ağlar üzerinden de gerçekleştiriyorlar. Günümüz pazarlama uzmanlarının %76sı daha iyi bir SEO için sosyal kanalların önemini vurguluyor. Dolayısıyla, Google'da indekslenmek ve gönderilerinizin daha çok insana ulaşıp paylaşıma açılmasını sağlamak için sosyal medyanın gücünden yararlanabilirsiniz. Web sitenizin iç yapısının SEO düzenlemesini yaptıktan sonra, ikinci aşama dış kaynaklar ile ilgili SEO çalışmasıdır. Bunun için öncelikle sosyal medya profillerinizi optimize ederek düzenli sosyal medya paylaşımları yapmanız gerekir. Uygun görsel ve yazılı içerikler, hashtag çalışmaları ve aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya ağları size organik bir trafik sağlayacaktır.

YEREL BİR İŞLETMEYİM, SEO YİNE DE ÖNEMLİ Mİ?

Evet önemli. Çünkü arama motorlarındaki kayıtlara bakılırsa “İstanbul, Nişantaşı'ndaki veterinerler” şeklindeki aramalara sıkça rastlıyoruz. İnsanlar çevrimiçi alışveriş yapmayacak olsa bile Google'a güveniyor ve onun rehberliğinde aradığı ürün ya da hizmete ulaşıyor. Yerel sonuçlarda yer almanız, bölgenizde markanızı duyurmanız açısından önemli olduğu için SEO pazarlamasından siz de etkili sonuçlar alabilirsiniz.

SEO İÇİN NELER ÖNEMLİDİR?

Web sayfanızın doğru yapı, tanımlamalar ve anahtar kelimeler ile optimize edilmesi kadar kaliteli içeriklerinin olması ve sektörünüze göre; sosyal medya, blog, e-kitap, akademik çalışmalar ve topluluk paylaşımları ile desteklenmesi iyi bir SEO için eşit derecede önem taşır.

Markaları dijitalleştirir | Girişimleri markalaştırır

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember